26 Mart 2010 Cuma

İlk...

     Bir blog oluşturmaya, artık yazılarımı (ya da en azından bazılarını) buraya yazmaya karar vereli çok olmuştu. Ama blog oluşturup bırakmıştım. Şimdi yine nereden aklıma geldi diye sorarsanız okumaya başladığım bir kitabın ve hasta yatağımda yapacak birşeyler aramamın büyük etkisi oldu. 
     Bu arada okuduğum kitabı merak edenler varsa hemen söyleyeyim. Kitabın yazarı Jeff Jarvis ismi de "Google olsa ne yapardı."  Gerçekten güzel bir kitap. Ama reklam sektörünü ve reklamcıları çok eleştiren hatta gereksiz olduklarını söylemeye kadar varan tabirleri var ve bu hiç hoşuma gitmedi. Her ne kadar mesleğimi yapamıyor olsam da reklamın, reklam ajanslarının ve reklamcılığın öneminin böylesine küçümsenmesine tahammül edemiyorum.  İnternet reklamlarının az bütçeyle çok büyük kitlelere ulaşabildiğini reklamcılar da inkar etmiyor ki zaten. İnternet reklamcılığı diye bir sektörün geliştiğini ve bunun önemini her fırsatta dile getiriyorlar. Ama bunu yapabilmek için de reklamcılara ihtiyaç var. Herkes kendi kafasına göre birşeyler yapabilir ve bununla hedef kitlesine reklamcılar olmadan ulaşabilirse ozaman biz neden bunca sene okuyup eğtitim alıyoruz? Bence her iş, konusunda uzman kişiler tarafından yapılmalı. Zira işinin ehli olmayan, bazı desteklerle bir yerlerde oturan kişilerin nasıl çuvalladıklarını hepimiz gayet iyi biliyoruz.
     Neyse kitabı bitirmeden daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Bittiği zaman bir yazı daha yazar kitaptan daha detaylı bahsederim.

0 yorum:

Yorum Gönder